Зидан има порака до „газдите“ на Њукасл – „Не можете се да купите со пари“

Саудискиот принц кој го купи Њукасл веќе почнува да го подготвува тимот кој во следниот период треба да доминира со европскиот фудбал. Веќе се испратени понуди кон голем број тренери меѓу кои бил и поранешниот предводник на Реал Мадрид, Зинедин Зидан.

Популарниот Зизу веднаш му дал негативен одговор на саудискиот сопственик велејќи му дека се во животот не може да се купи со пари.

Голем број имиња се поврзуваат со местото тренер во Њукасл кое набрзо ќе биде испразнето бидејќи деновите на Стив Брус во клубот веќе се одбрајани.

Се вчитува...