Зидан му „удри глава“ на Матераци, а и по 14 години мистеријата остана (ВИДЕО)

Што му рече Марко Матераци на Зинедин Зидан? Успеа да го испровоцира Французинот кој му „удри глава“ и доби црвен картон. На крајот, „триколорите“ го загубија финалето на пенали, a Италија го освои Мундијалот во 2006 година.

Поминаа 14 години од големиот инцидент, а мистеријата остана…

Се вчитува...