Златниот медал за убавина на ЛОИ за Германката Алиса Шмит (ФОТО)

Германската атлетичарка Алиса Шмит, која важи за една од најатрактивните спортистки во светот, од страна на медиумите е избрана за најубавата меѓу понежниот пол на Летните олимписки игри во Токио.

22-годишната Алиса ќе ја претставува Германија на трките со пречки, од 200 до 800 метри. Уште пред доаѓањето во Токиот од страна на австралискиот магазин „Бастед“ го доби признанието за најсексипилна спортистка.

Но, секогаш скромната Алиса на сето тоа само кратко одговори: „Изненадена сум… Навистина мислам дека има и многу поубави и посексипилни спортиските од мене во светот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

Се вчитува...