Адеми: Ова е специјален момент за мене... благодарам Македонија! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Адеми: Ова е специјален момент за мене… благодарам Македонија!

Адеми: Ова е специјален момент за мене… благодарам Македонија!

Аријан Адеми не ги криеше емоциите од враќањето на фудбалот по две години пауза поради суспензијата од ФИФА. На најдобар можен начин се врати на терените, со деби погодок крунисувајќи го враќањето во националниот тим….

„Ова е специјален момент за мене кој го доживеав навистина премногу емотивно… Не бев апсолутно виновен за тоа што ми се случи и затоа сега и со солзи го прославив погодокот“ – ни изјави Адеми по дуелот, веднаш искажувајќи благодарност до селекторот за повикот и начинот на кој беше дочекан од репрезентативните соиграчи.

„Навистина сакам да се заблагодарам на селекторот Ангеловски кој веруваше во мене и ме повика и покрај тоа што бев надвор од терените. Сакам да се заблагодарам на Пандев и сите мои соиграчи од репрезентацијата кои ме дочекаа со отворено срце назад во селекцијата. Сакам да се заблагодарам на цела македонска спортска јавност и навивачите во Струмица. Сето тоа многу ми значи. Оваа репрезентација има срце, но има и квалитет за многу поголеми резултатски постигнувања од досегашните. Тоа го докажавме во Италија, а верувам ќе го докажеме и во следниот квалификациски циклус уште повеќе“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.