Којашевиќ заврши во Војводина, заедно со Аврамовски - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43
Ракомет
25/09/2017 9:58

Којашевиќ заврши во Војводина, заедно со Аврамовски

Којашевиќ заврши во Војводина, заедно со Аврамовски

Црногорскиот интернационалец Дамир Којашевиќ, кој спогодбено го раскина договорот со Вардар, на истекот на летниот преоден рок стави потпис за едногодишна соработка со српскиот клуб Војводина. Иако се најавуваше дека ќе замине во Полска, на крајот тој сепак се реши кариерата да ја продолжи во тимот од Нови Сад.

Нов член на Војводина е и македонскиот репрезентативец Даниел Аврамовски, кој ја напушти Олимпија Љубљана и повторно се врати во првенството на Србија, каде го носеше дресот на Црвена Звезда и на ОФК Београд.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.