„Лавовите“ ја посветија победата на убиениот Јанушев: Екс-соиграчот во вечно сеќавање (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

„Лавовите“ ја посветија победата на убиениот Јанушев: Екс-соиграчот во вечно сеќавање (ФОТО)

„Лавовите“ ја посветија победата на убиениот Јанушев: Екс-соиграчот во вечно сеќавање (ФОТО)

Македонија ЃП денеска со 1-0 славеше против Зајази во 10. коло од Втората лига – Запад… А, победата „лавовите“ ја посветија на убиениот поранешен свој соиграч Мартин Јанушев.

Во емотивен краток собир веднаш по мечот, фудбалерите на Македонија ЃП нагласија дека вечено ќе се сеќаваат на својот прерано заминат поранешен соиграч.

makedonija gp

27-годишниот Јанушев е поранешен фудбалер кој во својата кариера настапувал за Скопје, Македонија ЃП, Локомотива… Вчера беше смртно застрелан во скопската општина Аеродром.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.