Мартин Манасков потпиша за РК Пролет - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Мартин Манасков потпиша за РК Пролет

Мартин Манасков потпиша за РК Пролет

Поранешниот младински репрезентативец, Мартин Манасков потпиша за прволигашот Пролет. Со ангажманот на 23-годишниот бек, Пролет го комплетираше ростерот за претстојната сезона.

Манасков во последните две сезони беше член на Вардар јуниор, каде беше под водство на неговиот татко, Пепи Манасков. Во минатото ги бранеше боите на Металург, а ракометната кариера ја започна во Борец.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.