Претседателот Иванов им упати честитки на младите ракометари (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Претседателот Иванов им упати честитки на младите ракометари (ФОТО)

Претседателот Иванов им упати честитки на младите ракометари (ФОТО)

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, ги прими во својот кабинет на вилата на Водно младите македонски ракометари кои остварија голем успех на Светското првенство во Алжир за селекции до 21 година.

ivanov i rakometari 3

„Црвено-жолтите“ го освоија шестото место на мундијалот и покажаа дека Македонија има квалитет што треба да го негува и иднина во ракометниот спорт за следната деценија и повеќе.

ivanov i rakometari 2

Претседателот Иванов им го честиташе големиот успех на ракометарите и им посака во иднина да остваруваат уште подобри резултати и да ја радуваат македонската јавност.

ivanov i rakometari 4

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.