Скопје сакаше и втор „голем скалп“, ама го превиде Хасани (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Скопје сакаше и втор „голем скалп“, ама го превиде Хасани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје сакаше и втор „голем скалп“, ама го превиде Хасани (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По она реми против Вардар, екипата на Скопје беше на прагот од освојување и на втор „голем скалп“ по враќањето во прволигашката конкуренција.

Десет минути скопјани ги делеа од реми против големиот фаворит Шкендија, но единствено го превидоа извонредниот Ферхан Хасани кој ја донесе победата за тетовци. Хасани во 80. минута сам почна една одлична акција која на крајот ја заокружи за погодок. Сето тоа за одржување на предноста на врвот од табелата, во однос на конкурентите…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.