Вака го личи Вардар: Панчев и Најдоски му посакаа добредојде на Чеде Јаневски (ФОТО)

Легендите повторно се дел од Вардар. Вака го личи македонскиот првак. Дарко Панчев и Илија Најдоски дојдоа да му посакаат добредојде на Чедомир Јаневски, со желба за многу успеси во „црвено-црните“ бои. Тој од денеска и официјално е нов шеф на стручниот штаб на Вардар, заменувајќи го Гоце Седлоски.

IMG_0717

Панчев е директор во клубот, а секако треба да му се даде функција и на Илија Најдоски. На пример…На местото на Самоил Симев.

IMG_0310

Се вчитува...