Вака го личи Вардар: Панчев и Најдоски му посакаа добредојде на Чеде Јаневски (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Вака го личи Вардар: Панчев и Најдоски му посакаа добредојде на Чеде Јаневски (ФОТО)

Вака го личи Вардар: Панчев и Најдоски му посакаа добредојде на Чеде Јаневски (ФОТО)

Легендите повторно се дел од Вардар. Вака го личи македонскиот првак. Дарко Панчев и Илија Најдоски дојдоа да му посакаат добредојде на Чедомир Јаневски, со желба за многу успеси во „црвено-црните“ бои. Тој од денеска и официјално е нов шеф на стручниот штаб на Вардар, заменувајќи го Гоце Седлоски.

IMG_0717

Панчев е директор во клубот, а секако треба да му се даде функција и на Илија Најдоски. На пример…На местото на Самоил Симев.

IMG_0310

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.