ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сасуоло – Јувентус                            2

Јувентус ќе му гостува на Сасуоло во последниот натпревар од 34. коло во италијанската Серија А. „Старата дама“ со победа на овој натпревар најверојатно ќе осигура едно од првите четири места на табелата кои водат во Лигата на шампионите следната сезона.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостинот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Кристал П. – Лидс Ј.                          ГГ и 3+

Престон -Блекбурн                            ГГ и 3+

Тулуз – Ниорт                                      1-1 и 2+

Фросиноне – Монца                            Х2 и 2+

Се вчитува...