Адријана Поп-Арсова ќе ја претставува Македонија на Светското првенство во полумаратон

Нашата најдобра атлетичарка на средни и долги патеки, Адријана Поп Арсова, утре ќе настапи на Светското првенство во полумаратон кое ќе се одржи во Гдиња, Полска.

Според програмата на организаторот на шампионатот, прво стартуваат дамите во 11 часот, додека мажите ќе стартуваат од 12:30 часот. Ќе се трчаат четири круга по 5.250 метри со уникатен финиш.

Се вчитува...