Агим Ибраими подобар од Шишковски во пенал двобојот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкендија успеа да го освои Скопје, и тоа со двата пенали на Агим Ибраими. Тој двапати го надмудри Дамјан Шишковски во двобојот од белата точка. Работнички одигра добар натпревар, можеби имаше и поубави шанси за погодок, но на крајот повторно остана без бодови, закован на дното на табелата во Првата лига.

Шкендија оди напред и се доближи до лидерот Вардар на девет бода негатива…

 

Се вчитува...