Алиоски: Биелса мрази да губи…, јас можам и многу подобро

Лидс јунајтед го запиша првиот неуспех сезонава во Чемпионшип лигата со поразот од Бирмингем. Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски го постигна почесниот гол за Лидс на тој меч, но крилниот офанзивец е свесен дека има простор и за напредок во неговата игра.

Алиоски за англиските медиуми призна дека менаџерот Марсело Биелса бил премногу лут по мечот…

„Биелса е тренер кој едноставно мрази да губи. Не е добро да загубите кога ви е тој тренер. Можете да видите како реагира, секако со право. Но, по натпреварот многу зборувавме. Тој силно верува во сите нас, јас знам дека има простор за напредок и дека лично можам и многу подобро. Сега не очекуваат нови тешки дуели, но за нас е добро што имаме и тренер кој не сака да губи. Тогаш знаеме дека може да се вратиме на победничките патеки“ – вели Алиоски.

Се вчитува...