Андреј Јакимовски и следната сезона дел од Вашингтон Кугарс (ВИДЕО)

Еден од најдобрите млади македонски кошаркари Андреј Јакимовски и следната сезона ќе биде дел од колеџ тимот на Вашингтон Кугарс.

На 25 натпревари во својата дебитантска сезона, од кои 19 како стартер, Јакимовски просечно постигнуваше по 5,5 поени.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WSU Mens Basketball (@wsucougarmbb)

Се вчитува...