Англија ќе излезе со вториот тим на гостувањето кај Андора

Селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Герет Саутгејт планира со втор тим да излезе на дуелот против Андора во квалификациите за Светското првенство во Катар 2022 година кој е закажан за утре во 20.45 часот.

Причината поради која тој размислува за вакво нешто е поради вештачката трева на која ќе се игра утрешниот меч во Андора ла Вела. Англија во моментов се наоѓа на првата позиција во квалификациската група И и е на чекор до остварување на директен пласман на мундијалот во Катар.

 

 

Се вчитува...