Арсенал го реши голманското прашање

Сегашниот голман на Арсенал, Давид Раја потпиша долгорочен со клубот, и со тоа целосно го комплетираше трансферот од Бренфорд.

28-годишниот чувар на мрежата ја мина минатата сезона како позајмен, и беше еден од заслужните за успехот на тимот и вицешампионската позиција, како и пласманот во 1/4 финалето на ЛШ. Тој ја освои „Златната ракавица“ во минатата сезона.

Во Англија, Раја е веќе 12 години. Бранеше во Блекбурн, па во Брентфорд, од каде заминува во лондонскиот клуб, кој после една сезона се одлучува да го ангажира перманентно.

Се вчитува...