Арсенал ја прекина серијата на Челси (ВИДЕО)

Арсенал го совлада Челси со 0-1 во големото лондонско дерби во 36. коло во англиската Премиер-лига. Клучниот момент се случи уште на стартот на натпреварот кога 16. минута Смит Роу донесе водство за гостите што на крајот се покажа и како клучно за победа.

Челси и покрај поразот останува на 4. позиција на табелата со 64 бода, додека Арсенал сега е осми со 55. бода.

 

 

 

Се вчитува...