Артета: Ќе ја освоиме Премиерлигата

Зад Арсенал предводен од шпанскиот стратег Микел Артета е нова одлична сезона во Премиерлигата во која за само два бода беше испуштена титула.

Сепак младиот стартег верува дека најдоброто допрва доаѓа и тој е уверен дека Арсенал еден ден ќе стави крај на дведеценискиот „пост“ со освојување на едно од најсилните домашни првенства во светот на фудбалот.

„Се ова се случува бидејќи почнавте да верувате. Почнавте да бидете трпеливи. Почнавте да сфаќате што правиме. Сета заслуга оди на страна на тимот и стучниот штаб кои се неверојани. Мислам дека сега е добро време за одмор, да размислите па да продолжиме да напредуваме, да продолжиме да работиме за овој тим да биде уште подобар. Не се задоволувајте со ова бидејќи ќе ја освиме Премиерлигата“, им порача Артета на фановите на Арсенал.

Се вчитува...