Бајиќ „полуде“ на еден тајм-аут: Вие немате памет за овој спорт! (ВИДЕО)

Македонската кошаркарска репрезентација одигра катастрофален натпревар против Словачка за крај на претквалификациите за пласман на СП 2023. Сепак, убедливиот пораз не влијаеше за освојување на првото место и пласман во квалификациите.

Но, очигледно начинот на игра на неговите избраници и тоа како носеше нервоза кај селекторот Драган Бајиќ кој на вчерашниот дуел не можеше да се воздржи при еден тајм-аут.

„Немате памет за овој спорт! Ти немаш памет, дали ти е јасно. Каков мозок може да го стори тоа? Каков е тој шут. Не сакам да играш за поени, кој си ти, ало? Никој не игра одбрана! Што правиш ти те прашувам?“ – викаше Бајиќ по репрезентативците.

Македонија пред жрепката за квалификациите, која ќе се одржи на 31. август, се наоѓа во последниот осми шешир заедно со Шведска, Португалија и Словачка.

Се вчитува...