Барселона: Добродојде дома Чави

Барселона официјално му посака добродојде на Чави кој ќе биде нов тренер на тимот на „Каталонците“.

„Чави се враќа дома после шест години откако кажа збогум од Ноу Камп“, пишува во објавата.

Шпанецот вчера слета во Барселона, и беше пречекан од навивачи на Барселона. Тој со многу емоции и со солзи слета во Барса, каде денеска треба да го превземе тимот и да го врати во врвот на Шпанија и во Лигата на шампионите.

Се вчитува...