Без проблеми за Данска и за Германија, против Јапонија и Бразил

Без апсолутно никакви проблеми селекциите на Данска и на Германија стигнаа до нови победи на Светското првенство 2021 во Египет.

Данците лесно триумфираа против Јапонија со 34-27, додека Германија славеше против Бразил со 31-24.


Се вчитува...