Брајтон ги задржа ветераните Милнер и Велбек

Екипата на Брајтон се реши да ги задржи ветераните на екипата Џејмс Милнер и Дани Велбек до 2025, односно до 2026 година. Тимот денеска објави дека потпишал нови договори со овие двајца играчи.

37-годишниот Милнер се обврза да остане дел од тимот и во следната сезона, додека Велбек (33) останува во екипата и во следните две години.

Тренерот Роберто де Зерби изрази задоволство од новите договори на двајцата играчи.

„Многу сум среќен за Џејмс и Дани, и двајцата заслужија нови договори. Нивните квалитети и како фудбалери и како личности се јасни за сите нас, и ова е многу убава вест за нас“, изјави Де Зерби.

Се вчитува...