Браќата Бол испишаа НБА историја

На НБА драфтот беше испишана и историја откако Ламело Бол беше избран како трет пик од страна на Шарлот Хорнетс, со што за прв пат на драфтот беа избрани двајца кошаркари во првата рунда од истата фамилија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport)

Претходно, во 2017 година неговиот постар брат, Лонзо Бол беше избран како втор пик од страна на Лос Анџелес Лејкерс.

Се вчитува...