Бурно во таборот на Ц. Звезда по поразот: „Што ајде? Не е..т како ќе стигнат“ (ВИДЕО)

Бурно беше во таборот на Црвена Звезда по синоќешниот пораз од Партизан во полуфиналето од Купот на Сртбија. Црвено-белите фудбалери беа разочарани, но мораа на рапорт пред „Делиите“.

Капитенот Милан Борјан се обиде да внесе малку позитивна атмосфера, довикувајќи до соиграчите, но тоа очигледно беше тешко. Марко Гобељиќ со крвав дрес само му дофрли пред камера…

„Што ајде брате? Не е..т како ќе стигнат. Што ајде?“

Се вчитува...