Челси без никакви проблеми триумфално со Тотенхем (ВИДЕО)

Челси триумфираше со 2-0 над Тотенхем во заостанатото 26. коло од Премиерлигата.

Чалаба во 24. минута донесе предност за „сините“, а конечните 2-0 ги постави Џексон со голот во 72. минута.

Тимот од Стемфорд бриџ по оваа победа се проби на осмата позиција на табелата, само три бода од позицијата на Манчестер јунајтед која води во Европа.

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...