Челси ги реши „граѓаните“ во генералката за финалето од ЛШ (ВИДЕО)

Со голот на Алонсо во 92. минута, Челси славеше со 1-2 на гостувањето против Манчестер сити во 35. коло од Премиерлигата, триумф со кој „сините“ веќе се на добар пат за обезбедување на место во ЛШ следната сезона.

А, „граѓаните“ поведоа на мечот со голот на Стирлинг во 44. минута.

Во вториот дел, Зијеч најпрво израмни во 63. минута, за да Алонсо во 92. минута ја донесе победата на асистенција на Тимо Вернер. 

Се вчитува...