Дали Италија е оштетена на самото отварање на Евро 2020? (ВИДЕО)

Првите 45 минути од Европското првенство 2020 завршија без голови во мрежите на Италија и Турција, но истите ги одбележа и еден спорен момент од самиот финиш на првото полувреме.

Имено, при продорот на Спинацола топката удри во раката на Челик во шестнаесетникот, но судијата Макели не покажа на белата точка, а притоа не интервенираше ниту ВАР.

Се вчитува...