Даниел Дупјачанец во топ 5 одбрани на колото во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Голманот на РК Металург, Даниел Дупјачанец се најде во топ 5 одбрани на колото во Лигата на Европа. Металург на вчерашното гостување кај Фајверс загуби со 45-30. И покрај убедливиот пораз Дупјачанец беше еден од најдобрите поединци на теренот, а една негова одбрана се најде и во најдобрите пет на колото.

 

Се вчитува...