Дарко Арсиќ со двојната одбрана против Спортинг во Топ 5 изборот на ЕХФ

Металург стигна до првата своја победа сезонава во Лигата на шампионите. А, еден од најзаслужните за триумфот над Спортинг без сомнение е голманот Дарко Арсиќ.

Токму една од неговите „одбранбени акции“ се најде и во изборот на најдобрите пет одбрани на колото според ЕХФ… Арсиќ ја има всушност втората најдобра одбрана на колото.

Изборото на Топ 5 одбрани на 3. коло од ЛШ може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...