Дарко Радуловиќ на клупата на косовски Башкими

Само неколку дена откако доби отказ од МЗТ, Дарко Радуловиќ најде ангажман. Нема да оди далеку, во соседно Косово во екипата на Башкими.

Ова е прв интернационален ангажман за Радуловиќ, кој ќе работи во првенството во кое веќе има еден македонски тренер, и тоа во името на Марин Докузовски кој го превзеде тимот на Пеќ.

Радуловиќ се раздели од МЗТ откако загуби во финалето од Купот од ТФТ.

Се вчитува...