Дефанзивец на Мексико и сопругата добиваат смртни закани по поразот од САД

Дефанзивецот на Тигрес и на репрезентацијата на Мексико, Луис Алфонсо Родригез, доби смртни закани кон него и кон неговата сопруга, по поразот од САД во квалификациите на Светското првенство 2022 година.

Родригез објави слики од пораки од Инстаграм на кои фанови му се закануваат нему и неговото семејство.

Тој му одговорил на еден фан кој се заканувал на сопругата, по што се решил да го пријави случајот.

Се вчитува...