„Делије“ на неверојатен начин ги пречекаа своите херои – „Судијата се по*ра, корнер не ни пушти…“ (ВИДЕО)

Навивачката група на Црвена Звезда, „Делије“ на неверојатен начин ги пречекаа своите херои по вчерашната елиминација од Милан во Лигата на Европа. Во судиското продолжение главниот судија на мечот, Шпанецот, Манзано не му дозволи на белградскиот тим да изведе корнер, а сето тоа на неверојатен начин го опишаа навивачите на Звезда. Популарните „Делии“ запеаја, „Судијата се по*ра, корнер не ни пушти…“

По пречекот тренерот на „црвено-белите“ го изведе недозволениот корнер, по што Павков реализираше…

Се вчитува...