Џеко и Флоренци го „здрмаа“ Милан… (видео)

Рома стигна и до четвртата едноподруго победа во Серија А, славејќи со 0-2 на гостувањето против Милан во 7. коло.

Џеко и Флоренци го „здрмаа“ Милан со голови во второто полувреме. Најпрво погоди Џеко во 72. минута, а потоа стрелаше и Флоренци во 77. минута.

<iframe src="//www.dailymotion.com/embed/video/x62rrmn" width="615" height="360" frameborder="0

Се вчитува...