Џеко се опоравува од повредата со пеење хитови на Кемал Монтено (ВИДЕО)

Најдобриот фудбалер на Босна и Херцеговина, Един Џеко во моментов се наоѓа во Сараево каде се опоравува од повредата која ја заработи на мечот меѓу Рома и Калјари во италијанската Серија А. Тој поради повредата не му се стави на располагање на селекторот Роберт Просинечки за квалификациските мечеви против Финска и Грција. Капитенот на репрезентацијата ги бодреше соиграчите на мечот против Финска, а слободното време го поминува во дружба со пријателите.

 

Се вчитува...