Диего Коста – танга и фудбал не одат заедно (ФОТО)

Диего Коста минува низ тежок период откако по конфликтот со Антонио Конте ја загуби поддршката на дел од фановите, а во прилог не му одеше ниту денешниот дерби меч со Ливерпул, на кој Шпанецот беше трагичар на лондонскиот клуб промашувајќи пенал за победа.

Причини за промашувањето има многу, но дел од британските медиуми на шега ја посочија онаа главната – танга гаќите што Коста ги носеше на „Енфилд“, кои го оневозможиле да го даде својот вообичаен придонес.

Танга и фудбал, барем оној машкиот, очигледно не одат заедно.

Се вчитува...