Димитриевски и Рајо поразени од Бетис (ВИДЕО)

Рајо Ваљекано со Столе Димитриевски на голот, загубија од Бетис со 3:2 на гости.

Бетис имаше водство од 2:0, а потоа Рајо со одлична игра стигна до израмнување. Сепак, на крајот пенал досуден за Бетис, кој го реализираше Вилијан Хозе, за конечен триумф од 3:2.

Се вчитува...