Димитријевиќ му одржа час по кошарка на легендарниот Гасол (ВИДЕО)

Барселона поведе со 1-0 во четвртфиналната серија во шпанската АЦБ лига против Хувентут на нашиот Димитријевиќ откако синоќа славеше во првиот меч со 84-74.

И покрај поразот нашиот репрезентативец повторно беше во центарот на вниманието откако му одржа час по кошарка на легендарниот Пау Гасол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Club Joventut Badalona (@penya1930)

Се вчитува...