Дрита Ислами со национален рекорд ја почна 2023 година (ФОТО)

Најдобрата македонска атлетичарка Дрита Ислами по ланската сезона која помина со многу повреди и слаби резултати, 2023 ја отвори на најдобар можен начин. Таа го урна македонскиот рекорд на 400 метри во сала.

Делницата од 400 метри на митингот во Софија ја мина за време од 55,95 секунди, па така го поправи претходниот рекорд кој беше 56,35 секунди.

 

 

Се вчитува...