Двојникот на Хари Мегваер е редар во Лига два (ВИДЕО)

Хари Мегвар, 85 милиони фунти вредното засилување на Манчестер Јунајтед денеска против Челси ја почнува кариерата во редовите на „црвените ѓаволи“. Неговиот двојник (во малку пополнето издание) веќе ја почна сезоната. Тој е редар на натпреварите од Лига два во Англија, а стана славен на социјалните мрежи бидејќи навивачите на Братфорд на стадионот му посветија песна.

 

 

Се вчитува...