Е. Пелистер без Ѓукиќ, Граџан и Кукуловски против Тримо Требње

Еурофарм Пелистер, со истиот состав како и на претходниот натпревар во Данска, ќе гостува на Тримо Требње во 5. коло од Европската лига.

Битолчани утре заминуваат за Љубљана каде во вторник ги очекува натпреварот од европските купови, и тоа без тројца ракометари Граџан, Ѓукиќ и Кукуловски.

Ракометарите на Е. Пелистер низ претходните четири натпревари на европската сцена досега имаат само едно реми и два порази.

Се вчитува...