Една слика, милион солзи (ФОТО+ВИДЕО)

Роџер Федерер стави крај на својата богата кариера откако синоќа во „О2“ арената во Лондон заедно со Рафаел Надал го одигра својот последен професионален меч против американскиот пар Џек Сок и Френсис Тиефо.

Дефинитивно момент кој го одбележа последниот натпревар на „швајцарскиот маестро“ беше кога по завршувањето на дуелот тој заедно со Рафаел Надал не можеше да ги сопре емоциите, па големите ривали од тениските терени заплакаа заедно.

 

Се вчитува...