ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер Јунајтед пред себе ја има последната шанса за излез во Европа. Едноставно мора да го совлада тимот на Њукасл, ако сака да ја „види“ Европа идната сезона. Воедно, ова може да биде и последниот тест за менаџерот Ерик тен Хаг, кој се соочува со отказ. Ако вечерва не победи, тогаш уште од утре може да биде веќе „поранешен“. Но, тука се прашува и тимот на Њукасл, кој исто така ќе брка победа за излез во Европа. Затоа се очекуваат многу голови и од двете страни.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ремс – Марсеј            2

Севилја – Кадиз        1

Ница – ПСЖ             ГГ3+

Брајтон – Челси       2

Се вчитува...