ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лидс – Норвич                     1 и 2+

Дуел од плејофот за влез во Премиер-лигата, првиот меч во Норвич заврши без голови, но Лидс е голем фаворит на домашен терен да стигне до триумф што значи и билет за финалето од плејофот на „Вембли“.

„Белите“ од „Иланд роуд“ имаат извонреден офанзивен капацитет, па иако бележеа мал пад во формата пред крајот на сезоната, сепак се доволно квалитетни и искусни да одговорат на предизвикот и вечерва да слават на домашен терен.

Лидс имаше четири победи во серија над Норвич пред последното реми од плејофот, така што тимот на Даниел Фарке е фаворит да се врати на триумфални патеки против овој ривал.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Алмерија – Барселона            2 и 2+

Копенгаген – Митјиланд       1 и 2+

Уникаха – Манреса                 2 хенд.

Уникс – Локомотив К.           1 хенд.

Се вчитува...