ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Полска – Холандија           2 и 2+

Холандија во секој случај ќе беше фаворит против Полјаците, но „лалињата“ се уште поблиску до победата ако се знае дека противникот ќе настапи без својот најдобар фудбалер, Роберт Левандовски, како и без неговата резервна варијанта во нападот, Аркадиуш Милик.

Двајцата голгетери се повреди и нема да бидат во комбинација за попладневниот натпревар, а Холандија е селекција што знае како да доминира на теренот и да го најде патот до противничката мрежа.

И традицијата е на страна на селекцијата на Роналд Куман, ако се знае дека Полска не знае за победа на досегашните 12 меѓусебни пресметки со Холандија.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Англија                           + 5,5 корнери

Англија и Србија          + 3,5 ж. картони

Полска и Холандија    + 2,5 офсајди

Словенија                        + 3,5 шутеви во рамка на гол

Се вчитува...