ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден….

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Тиквеш – Бреидаблик               1х и 2+

Тиквеш е подготвен за своето европско деби, а нема сомнеж дека кавадарчани ќе создадат одлична атмосфера на вечерашниот дуел со Бреидаблик на Националната арена во Скопје.

Бреидаблик е поискусен тим кога станува збор за европските купови, но Тиквеш бодрен од верните фанови може да стигне до позитивен резултат на вечерашниот дуел пред реваншот во Исланд. Наша препорака е да се одигра дека македонскиот тим нема да претрпи пораз, згора на тоа ќе бидат постигнати најмалку два гола на мечот, за што квотата е над 2.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Векиќ – Паолини                      + гејмови

Полска – Исланд                       2 хенд.

Висла – Лапи                               1 и 2+

Морнар – Динамо Тб.               2

Се вчитува...