ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сент Етјен – Анже                    2

Анже се наоѓа во одлична форма, имајќи долга серија победи до минатото коло, кога со сомнителен пенал во финишот загуби од фаворитот ПСЖ во Париз. Сепак, фудбалерите на Анже имаат идеална можност експресно да се вратат на победнички патеки на вечерашното гостување против Сент Етјен.

Ривалот можеби е позвучно име по реноме, но сезонава се наоѓа во огромна криза и моментно е последен на табелата со само четири освоени бода по првите десет одиграни кола. Минатиот викенд Сент Етјен загуби со катастрофални 5-1 од Стразбур, а интересно е што управата се уште не му врачува отказ на Пуел.

Фановите се бесни и бараат промени, му се закануваат на Пуел доколку самиот не си поднесе оставка, а серијата слаби резултати тешко дека ќе биде прекината вечерва ако се знае дека Сент Етјен ќе биде без шестмина првотимци против Анже (Габриел, Грин, Макон, Сисоко, Колодзијак и Јусуф).

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Осасуна – Гранада                 1 и 0-3 гола

Мајнц – Аугсбург                   х2 и 2+

Арсенал – Астон Вила          ГГ 3+

Падерборн – Хамбургер      ГГ 3+

Се вчитува...