ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рајо Валјекано – Селта Виго                           1 

По победата над Барселона во минатото коло Столе Димитриевски и Рајо Валјекано со голема самодоверба ја пречекуваат Селта Виго. Тимот од главниот град на Шпанија има шанса со победа на овој меч да избие на четвртата позиција на табелата.

Од друга страна Селта Виго има три порази во последните четири натпревари. Затоа нашиот сингл на денот е победа на Рајо Валјекано.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Леванте – Гранада                    1

Болоња – Калјари                      1 и 3+

Вулверхемптон – Евертон      ГГ и 3+

Мареј – Бруксби                        + 

Се вчитува...