ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Волфсбург – Салцбург       1

Волфсбург има само два бода по првите три кола, но германскиот состав се уште е со реални шанси за пласман во следната рунда бидејќи второпласираната Севилја има само еден бод повеќе.

„Волците“ ја надминаа резултатската криза со заминувањето на Марк ван Бомел, минатото коло во Бундес-лигата го совладаа Баер Леверкузен, па вечерва ќе се обидат да им донесат радост на своите навивачи и  во Лигата на Шампионите.

Отсуството на Јунузовиќ и на Шешко ќе биде сериозен проблем за тренерот на Салцбург, тим што е убедливо прво со седум бода на табелата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Јувентус – Зенит                  1 и 2+

Севилја – Лил                       1 и 0-3 гола

Малме – Челси                     2 и 3+

Динамо К. – Барселона      2

Се вчитува...