ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Милан – Порто                   1

„Росонерите“ по девет години се вратија во Лигата на Шампионите, но по три одиграни кола немаат ниту еден освоен бод. Во минатата рунда тие загубија од Порто со 1-0, а денешниот меч со истиот ривал на „Сан Сиро“ е идеална можност за враќање во игра барем за третото место во групата.

Ибрахимовиќ е максимално подготвен за настап, по коронавирусот во тимот се вратија и Хернандез и Брахим Дијаз, па „росонерите“ бодрени од верните навивачи ќе сторат се за да го скршат отпорот на гостите.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – Ајакс                ГГ 3+

Лајпциг – ПСЖ                      ГГ 3+

Ливерпул – Атлетико М.    1 и 2+

Борнмут – Престон               1

Се вчитува...